سفارش تبلیغ
صبا ویژن

نحوه انجام لیفت نخ در کلینیک های زیباییی

 

پس از معاینه پزشک به عنوان مرحله اول لیفت با نخ و تایید صلاحیت شما عزیزان نسبت به استفاده از این فرایند؛ سوراخ‌های موردنظر برای عبور نخ از زیر پوست، روی صورت ایجاد می‌شوند. سپس پروسه هدایت پوست و زاویه سازی صورت به زوایای مختلف برای هر یک از اعضای صورت به شکل جداگانه‌ای انجام می‌پذیرد؛ اما تقریبا همگی از یک فرایند مشخص برخوردار هستند.

 

ابتدا صلاحیت مشتری برای استفاده از لیفت با نخ تایید می‌شود و سپس نواحی موردنظر برای لیفت و زاویه سازی توسط مشتری انتخاب خواهند شد. سوراخ‌های موردنیاز برای ورود و هدایت نخ لیفت روی صورت ایجاد می‌گردند، نخ لیفت در محل موردنیاز جای‌گذاری می‌شود و در انتها توسط پزشک یا تکنسین زیبایی به جهت مناسب هدایت می‌شوند تا چروک‌های موجود در صورت را از بین ببرند. در ادامه با جذب نخ در لایه میانی پوست و ترشح کلاژن و الاستین بیشتر، شادابی و طراوت مجدد به بافت پوست صورت باز می‌گردد

 

 

نخ های مورد استفاده در لیفت صورت با نخ

دکتر ناصری صدر برای لیفت صورت با نخ از کاگ یا نخ های خاردار استفاده می کنند و با استفاده از این نخ ها ظاهر زیبایی را در صورت ایجاد می نمایند . به منظور رفع خطوط زیر پوستی و روشن سازی پوست از نخ هایی استفاده می شود که از نوع    PDO می باشد.

 

انواع نخ در لیفتینگ

نخ هایی که در لیفتینگ صورت مورد استفاده قرارمی‌گیرد، از هر نوعی که باشد دارای ضخامت نازک است و نخ هایی که همانند نگهدارنده زیر پوست عمل می‌کنند، با نام نخ های فلزی داربستی شناخته می‌شوند. برای لیفت از سه نوع نخ استفاده می‌کنند.

 

نخ های جذبی

نخ های جذبی همانطور که از نامشان پیداست، جذب بدن می‌شوند و نیازی به کشیدن بخیه ها نیست. در واقع ماهیت ساختاری نخ های جذبی، مواد سازگار با زیست است که دلیل اصلی عدم واکنش بدن انسان با این نخ ها می‌باشد. نکته مهمی که وجود دارد این است که، پس از اینکه نخ ها جذب شدند و اثر آن ها از بین رفت، نتیجه بدست آمده از لیفت صورت نیز ماندگار تر و نمایان تر می‌شود. به این معنا که نتیجه این تکنیک رفع افتادگی پوست را پس از جذب و از بین رفتن نخ های جذبی، نتیجه را می‌توانید بهتر و واضح‌تر مشاهده کنید.

 

نخ های غیر قابل جذب

نخ های غیر قابل جذب عموما از فیبرهای سنتتیک یا طلا ساخته می‌شوند و این نخ ها تا پایان طول زندگی در همان محل باقی می‌مانند. نیازی به کشیدگی ندارند زیرا اغلب از این نخ ها زمانی استفاده می‌کنند که فرد دارای مشکلات پوستی جدی باشد. به این معنا که برای مثال افتادگی در ناحیه گردن شخص بسیار جدی و زیاد باشد، در این صورت از نخ های غیر جذب در لیفت گردن استفاده می‌کنند.

 

نخ های ترکیبی

ساختار نخ های ترکیبی اینگونه است که بخشی از نخ استفاده شده، جذب می‌شود و مقداری از نخ به اندازه های بسیار ریز در زیر پوست باقی می‌ماند. شناخته شده ترین نخ ترکیبی که در لیفت صورت به کار می‌رود، نخ اینستالفیت می‌باشد. قسمتی از نخ های ترکیبی، که قابل جذب نیستند، شامل تکه های مخروطی می‌باشد که برای همیشه در زیر پوست باقی می‌مانند. برای برخی افراد سوال است که این مخروط ها که به عنوان نخ در زیر پوست باقی می‌مانند، در ظاهر نمایان نمی‌شوند؟ پاسخ این است که در زیر پوست احساس نمی‌شود و در ظاهر نیز نمایان نمی‌گردد.