سفارش تبلیغ
صبا ویژن

عمل لیپوماتیک مناسب چه افرادی است؟

 

با وجود اینکه عمل لیپوماتیک یا پیکرتراشی به عنوان یکی از بهترین روش‌های جراحی لاغری محسوب می‌شود، اما قطعا برای تمام افراد مناسب نیست. عمل لیپوماتیک بازو، عمل لیپوماتیک شکم و پهلو و عمل لیپوماتیک ران پا به افرادی توصیه می‌گردد که دارای چربی مقاوم در این نواحی باشند. بنابراین، در صورتی که چربی زیادی در این مناطق وجود داشته باشد، انجام این جراحی برای شما مناسب نخواهد بود؛ چرا که هدف اصلی از این جراحی، پیکرتراشی و تغییر شکل بدن است نه کاهش وزن! پس قبل از اینکه تصمیم قطعی خود را در رابطه با انجام این جراحی بگیرید، ابتدا با یک فرد متخصص مشورت نمایید.

 

به طور کلی، انجام این جراحی به افرادی که در یکی از دسته‌های زیر قرار می‌گیرند، توصیه می‌شود:

 

افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند.

افرادی که وزن ثابتی داشته و بعد از جراحی از رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی منظم استفاده می‌کنند.

افرادی که چاقی موضعی دارند (دارای چربی تجمع‌یافته در بافت های بدن‌شان نیستند)

افرادی که با وجود انجام فعالیت‌های ورزشی گوناگون، هنوز به طور کامل موفق به حذف تمام چربی‌های بدن خود نشده‌اند.

 

نحوه انجام لیپوماتیک شکم

افرادی که خواهان انجام لیپوماتیک شکم و پهلو خود هستند در رابطه با نحوه انجام این جراحی و ایمنی آن سوالات متداولی ذهن آن ها را درگیر کرده است، در این مقاله در رابطه با نحوه لیپوماتیک شکم و پهلو توضیحاتی داده می شود تا افرادی که خواهان انجام لیپوماتیک شکم و پهلو خود هستند در این زمینه اطلاعات لازم را بدست آورند     .

 

برای لیپوماتیک شکم و پهلو در ابتدا توسط جراح نواحی نشانه گذاری می شود تا با توجه به این نواحی فرآیند تخلیه چربی صورت گیرد . تخریب و تخیله چربی در روش لیپوماتیک با استفاده از لوله کانولا صورت می گیرد . در نواحی نشانه گذاری شده شکافت های ریزی ایجاد می شود تا لوله کانولا وارد بافت چربی شود ، این شکافت ها در حد 2 تا 3 میلی متر می باشد بنابرین نگران جای برش ایجاد شده نباشید  .

 

لوله کانولا با حرکات ارتعاشی بدون اینکه حرارتی ایجاد کند بافت چربی های اضافی را تخریب می کند ، چربی های تخریب شده با استفاده از این لوله از ناحیه مورد نظر خارج می شود .


جراحی لیپوماتیک پهلو چه قدر طول می کشد؟

به طور معمول انجام لیپوماتیک پهلو برای افراد مختلف مدت زمان 2 الی 3 ساعته طول می کشد. اما با احتساب زمانی که باید قبل از شروع درمان در مرکز و کلینیک حاضر باشید و زمانی که باید بعد از انجام تحت نظارت و معاینه پزشکان باشید حدوداً 5 الی 6 ساعت باید جراحی لیپوماتیک پهلو به طول خواهد انجامید.